Dometic Marine air condition 7000 BTU VCD7KZ50/2 (NEW)
New Dometic Marine air condition 7000 BTU VCD7KZ50/2
Brand: Marine air
Model: VCD7KZ50/2
Item No: 205411250
Voltage: 230V 50Hz
Out of stock
- Description
Description
Dometic Marine air condition 7000 BTU VCD7KZ50/2
Brand: Marine air
Model: VCD7KZ50/2
Item No: 205411250
Voltage: 230V 50Hz
Dimensions (mm): 457 x 245 x 311 (WxDxH)
Net weight: 22kg
Condition: New
Related Products
-28%Out of stock
Read moreQuick ViewFrigit control thermostat Mac-pro 3V + sensor (SOLD)
Frigit control thermostat Mac-pro 3V Chiller + external sensor for Frigit air conditioning system.
External termperature sensor included to the set.
-76%
Add to cartQuick ViewSea water centrifugal pump with rubber impeller Tecnicomar (used)
Tecnicomar sea water centrifugal pump with rubber impeller.
3 Phase – 60Hz
Power: 0,55 Kw
Condition: Used
-33%
Add to cartQuick ViewRaritan ATC12 Atlantes A5 circuit board (New)
Part No: ATC12
12v flush control circuit board for Raritan Atlantes A5 model.
Condition: New
Only 3 pcs available
Read moreQuick ViewCLION-MARINE CHILLER 50.000 – 270.000 BTU
Clion-marine chiller a/c system from 50000 to 270000 BTU.
Chillers
– Full inverter Reverse cycle chillers in stainless steel housing.
– No inductive loads at start up, low energy consumption and easy to install
– Integrated automatic fuses with manual reset.
– Eco modus for running on low shore supplies.
-30%
Add to cartQuick ViewRaritan ATW640 Atlantes A6 wall panel (New)
Part No: ATW640
Raritan toilet Atlantes A6 wall panel with bezel back plate (White)
Only 3 pcs available
-67%Out of stock
Read moreQuick ViewWaeco CoolMatic CR-80 marine fridge 12/24V 80lt (used)
Refrigerator 80lt Waeco CoolMatic CR-80 12/24V for yachts.
Dimnesions: 475 x 640 x 523 mm (WxHxD) with door
Condition: Used
-86%
Add to cartQuick ViewAMPCO centrifugal pump KC2 1×3/4 (used)
AMPCO centrifugal pump KC2 1×3/4 bronze
Voltage: 230/460V 60Hz 3 Phase
Motor: 1 HP
Motor manufacturer: Baldor
-54%Out of stock
Read moreQuick ViewIdromar watermaker MC3J 180 lt/h (rebuilded)
Idromar watermaker MC3J 180 lt/h – 220v
Condition: Rebuilded
Dimensions: Approximately 110x55x55cm
Weight: 85 kg
Electrical power: 1,5 Kw
The price does not include VAT.
-61%Out of stock
Read moreQuick ViewNorthern Lights AC voltage regulator DST-51-DFK (new)
Northern Lights voltage regulator.
Manufacturer code: 22-42037.
AC voltage regulator DST-51-DFK.
-76%