Dometic Marine air condition 7000 BTU VCD7KZ50/2 (NEW)
New Dometic Marine air condition 7000 BTU VCD7KZ50/2
Brand: Marine air
Model: VCD7KZ50/2
Item No: 205411250
Voltage: 230V 50Hz
Out of stock
- Description
Description
Dometic Marine air condition 7000 BTU VCD7KZ50/2
Brand: Marine air
Model: VCD7KZ50/2
Item No: 205411250
Voltage: 230V 50Hz
Dimensions (mm): 457 x 245 x 311 (WxDxH)
Net weight: 22kg
Condition: New
Related Products
-54%Out of stock
Read moreQuick ViewIdromar watermaker MC3J 180 lt/h (rebuilded)
Idromar watermaker MC3J 180 lt/h – 220v
Condition: Rebuilded
Dimensions: Approximately 110x55x55cm
Weight: 85 kg
Electrical power: 1,5 Kw
The price does not include VAT.
-71%Out of stock
Read moreQuick ViewGianneschi self priming pump CP 25/1 A 24V (used)
Gianneschi self priming electric pump CP 25/1 A
Voltage: 24V
Power: 0,20 Kw
-76%
Add to cartQuick ViewWESTERBEKE REGULATOR 39640, VOLTAGE BE UVR8 (NEW)
WESTERBEKE REGULATOR, VOLTAGE BE UVR8
Part No: 39640
For BE models (marine or industrial) and all three phase models BE, BT and BDH
Condition: New
Read moreQuick ViewCLION-MARINE CHILLER 50.000 – 270.000 BTU
Clion-marine chiller a/c system from 50000 to 270000 BTU.
Chillers
– Full inverter Reverse cycle chillers in stainless steel housing.
– No inductive loads at start up, low energy consumption and easy to install
– Integrated automatic fuses with manual reset.
– Eco modus for running on low shore supplies.
-67%Out of stock
Read moreQuick ViewWaeco CoolMatic CR-80 marine fridge 12/24V 80lt (used)
Refrigerator 80lt Waeco CoolMatic CR-80 12/24V for yachts.
Dimnesions: 475 x 640 x 523 mm (WxHxD) with door
Condition: Used
-87%Out of stock
Read moreQuick ViewMacerator pump 208/380V 60Hz 3 Phase Tecnicomar (used)
Macerator pump Tecnicomar
Voltage: 208/380V, 60Hz, 3 Phase
Power: 0,75 Kw
Condition: Used
-28%Out of stock
Read moreQuick ViewFrigit control thermostat Mac-pro 3V + sensor (SOLD)
Frigit control thermostat Mac-pro 3V Chiller + external sensor for Frigit air conditioning system.
External termperature sensor included to the set.
-61%Out of stock
Read moreQuick ViewNorthern Lights AC voltage regulator DST-51-DFK (new)
Northern Lights voltage regulator.
Manufacturer code: 22-42037.
AC voltage regulator DST-51-DFK.
-40%
Add to cartQuick ViewNorthern Lights stop solenoid 12V (NEW)
Northern Lights stop solenoid 12V STD GROUND
Item No: 185206083 or 429835*001 (Alaska Diesel Electric)
-33%