Dometic Marine air condition 7000 BTU VCD7KZ50/2 (NEW)
New Dometic Marine air condition 7000 BTU VCD7KZ50/2
Brand: Marine air
Model: VCD7KZ50/2
Item No: 205411250
Voltage: 230V 50Hz
Out of stock
- Description
Description
Dometic Marine air condition 7000 BTU VCD7KZ50/2
Brand: Marine air
Model: VCD7KZ50/2
Item No: 205411250
Voltage: 230V 50Hz
Dimensions (mm): 457 x 245 x 311 (WxDxH)
Net weight: 22kg
Condition: New
Related Products
-86%
Add to cartQuick ViewAMPCO centrifugal pump KC2 1×3/4 (used)
AMPCO centrifugal pump KC2 1×3/4 bronze
Voltage: 230/460V 60Hz 3 Phase
Motor: 1 HP
Motor manufacturer: Baldor
-30%
Add to cartQuick ViewRaritan ATW640 Atlantes A6 wall panel (New)
Part No: ATW640
Raritan toilet Atlantes A6 wall panel with bezel back plate (White)
Condition: New
Only 3 pcs available
-53%
Add to cartQuick ViewButterfly valve Sigeval KL-5, DN 50, 10 bar (new)
Model KL-5
Sigeval butterfly valve – DN 50 – Max. working pressure 10 bar – Hand lever
6 pcs available
-54%Out of stock
Read moreQuick ViewIdromar watermaker MC3J 180 lt/h (rebuilded)
Idromar watermaker MC3J 180 lt/h – 220v
Condition: Rebuilded
Dimensions: Approximately 110x55x55cm
Weight: 85 kg
Electrical power: 1,5 Kw
The price does not include VAT.
-71%Out of stock
Read moreQuick ViewGianneschi self priming pump CP 25/1 A 24V (used)
Gianneschi self priming electric pump CP 25/1 A
Voltage: 24V
Power: 0,20 Kw
-76%
Add to cartQuick ViewWESTERBEKE REGULATOR 39640, VOLTAGE BE UVR8 (NEW)
WESTERBEKE REGULATOR, VOLTAGE BE UVR8
Part No: 39640
For BE models (marine or industrial) and all three phase models BE, BT and BDH
Read moreQuick ViewCLION-MARINE CHILLER 50.000 – 270.000 BTU
Clion-marine chiller a/c system from 50000 to 270000 BTU.
Chillers
– Full inverter Reverse cycle chillers in stainless steel housing.
– No inductive loads at start up, low energy consumption and easy to install
– Integrated automatic fuses with manual reset.
– Eco modus for running on low shore supplies.
-69%Out of stock
Read moreQuick ViewMarine air conditioner 16000 BTU Skipper (NEW)
Self contained marine air condition 16000 BTU
Brand: Skipper
Capacity: 16000BTU
Voltage: 230V 50Hz
Dimensions (cm): 65 x 33 x 36 (WxDxH)
-40%
Add to cartQuick ViewNorthern Lights stop solenoid 12V (NEW)
Northern Lights stop solenoid 12V STD GROUND
Item No: 185206083 or 429835*001 (Alaska Diesel Electric)
-87%Out of stock
Read moreQuick ViewMacerator pump 208/380V 60Hz 3 Phase Tecnicomar (used)
Macerator pump Tecnicomar
Voltage: 208/380V, 60Hz, 3 Phase